Dalším kosmetickým trendem a v současné době největším hitem je opět tetování.
Není to klasické tetování, jaké znáte s filmů nebo časopisů, ale kresba (tetování) Hennou na pokožku. Je to dočasné malování přírodním barvivem na Vaše tělo. Samo asi po deseti dnech zmizí. Můžete si nechat namalovat cokoliv a kdekoliv na těle. Vypadá to velice hezky a nejlepší na tom je, že můžete mít pokaždé jiný obrázek na jiném místě. Podobně, ale uhlově černě vypadá japonské tetování. Zase to není klasické tetování, ale kresba na pokožku, která vydrží 2 až 3 týdny. V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Na sředním východě se však henna už po staletí používá nejenom k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla.

Henna se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe a zpočátku světle červený vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti.

V současnosti se v západním světě těší henna rostoucí popularitě a stále častěji se používá jako dočasná ozdoba kůže, nebo jako „zkušební verze“ nového tetování. V každém případě platí, že henna je přírodní a bezpečná.

Hennou je možno zdobit prakticky kterékoli místo na těle. Henna se navíc výborně hodí ke zdobení dlaní, chodidel a dokonce nehtů. Všeobecně se dá říct, že kolena, oblasti loktů a kloubů, dlaně a chodidla „chytnou“ barvu lépe než např. předloktí, paže, nohy, trup nebo nárt. Výsledná barva kresby hennou závisí mimo jiné i na vlastnostech pleti. Dost záleží na typu pleti – obecně platí, že čím snadněji se opálíte, tím ltpší bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, zatímco u lidí s velmi světlou pletí a plavými vlasy je výsledná barva žlutooranžová.

Henna působí jako UV filtr – někdy se stává, že po vyblednutí kresby zůstane na pleti její „negativ“ a ten bude vidět tak dlouho, dokud opálení nevybledne.